Saturday 15th June 2019      
Bye no game Whitland III  
Herbrandston II 43 all out (4) lost to Pembroke Dock II 44 for 4 (16) by 6 wkts
Andrew Wood 3-12,
George Kingdom 3-2,
Steven Aimes 12,
Ian Lloyd 10,
  H John 12,
Robert Kingston 2-8,
Alan McLlelland 2-25
 
 
Neyland III 76 for 2 (18) beat Kilgetty II 73 all out (4) by 8 wkts
Jake Booth 37,
Nathan Sutton  19,
  Levi Hughes 32,
Jake Booth 2-10,
Liam Rees 4-9
 
Pembroke II 107 for 7 (19) beat Hundleton 77 all out (7) by 30 runs
Aiden Frazer 34,   David Lockyear 19no,
Charlie Perkins 4-17
 
Stackpole II Cancelled Cresselly III  
Saturday 8th June 2019      
Cresselly III 126 for 7 (7) lost to Hundleton 128 for 3 (18) by 7 wkts
Rhydian Rees 20,
Ryan Lewis 40,
Stuart McNiffe 3-36
*Sponsored by John Parry
  Ben Adams 42,
Steffan Williams 50no,
Lauren Arthur 1-20
 
 
Herbrandston II (0) Cancelled Stackpole II (0)  
Pembroke II no game Bye
Pembroke Dock II 103 all out (8) lost to Neyland III 186 for 7 (20) by 83 runs
Johnnie Hay 30,
Phil Scott 21,
Aiden Rees 4-17,
Phil Sutton 5-9
 
  Nathan Sutton 34,
Josh Owens 30,
Sam Laugharne 40,
Adam Parr 42no,
Neil Hallett 3-26
 
Whitland III 184 for 5 (20) beat Kilgetty II 70 all out (5) bt 83 runs
Harry Fuller 92no,
Dafydd Jones 50no,
Darren Rees 13,
Tom Owen1-23,
Brian Cullen 10,
Taine Brace 2-36,
Trefor Badham 1-23
  Richard Gwyther 21,
Tom Owen 16, 
Harry Fuller 2-17,
John Fuller 5-11,
Sion Benjamin 2-2,
Trystan Rees 1-10
 
 
Saturday 1st June 2019      
Bye no game Pembroke Dock II  
Hundleton 173 for 9 (17) beat Whitland III 159 for 4 (10) by 14 runs
Paul Fox 69,
Jonathan Williams 57no,
Tristan Rees 3-16,
Harry Fuller 2-31
  Darren Rees 78no,
Sion Benjamin 24,
Rob Owen 23no,
Jonathan Williams 2-29
 
Kilgetty II 105 for 4 (19) beat Cresselly III 102 all out (7) by 6 wkts
Trefor Badham 53no,
Anthony Lewis 19, 
Caine Brace 12no,
N Arthur 3-33,
Oliver Arthur 1-15

 
  Damien Arthur 40,
John Arthur 22,
Anthony Lewis 3-22,
Caine Brace 2-17,
Jordan Gorman 3-21
*Sponsored by 1 Formula Fitness (Begelly)
 
Neyland III 211 for 8 (20) beat Herbrandston II 152 all out (10) by 59 runs
Phillip Sutton 44,
Joseph Campadonic 45,
Ian Milsom 36no,
Robert Kingston 3-32,
Ferdinand Stevenson 3-55
  Sean Thomas 51,
Johnnie Lewis 46,
Phillip Sutton 4-11,
Liam Rees 2-35,
Sam Laugharne 2-46
 
Stackpole II 119 for 6 (19) beat Pembroke II 113 all out (8) by 4 wkts
Martin Alderman 39,
George Kingdom 18no,
Alan Webster 23,
Charlie Perkins 2-31,
Jac Smythe 2-26,
Aiden Frazer 1-20
  Charlie Perkins 22,
George Davies 26,
Alan Webster 3-15,
John Davies 2-20,
Ben Davies 3-20,
Steve Alford 1-20
 
Saturday 25th May 2019      
Herbrandston II 45 for 3 (16) beat Kilgetty II 43 all out (20) by 7 wkts
Robert Kingston 20no,
Alan McClelland 7,  
Steffan Atteyo 9
  Robert Kingston 5-16,
Alan McClelland 3-9,  
Steffan Atteyo 1-1 
 
Pembroke II 107 for 7 (5) lost to Neyland III 224 for (18) by 117 runs
Kevin Davies 32,
Nathan Sutton 4-13,
Ian Milsom 2-10
  Phil Sutton 74,
Nathan Sutton 78no, 
 
Pembroke Dock II 73 all out (5) lost to Hundleton 140 for 5 (20) by 67 runs
Phil Scott 24,
Ben Adams 3-7,
Stuart McNiffe 2-5

 
  Ben Adams 56,
Jonathan Williams 28,
avid Lockyear 20,
David Pratt 2-19,
Andrew Wood 1-8,
 
Stackpole II no game Bye
Whitland III 139 for 6 (20) beat Cresselly III 132 all out (9) by 4 wkts
Sion Benjamin 50,
Harri Jones 36,
Steve Davies 2-27,
Charlie Arthur 2-15,
Cerys Jenkins 1-7 

 
  Phil James 34,
John Arthur 38,
Steve Davies 17, 
Harri Jones 2-26,
Gethin Benjamin 2-14,
Wayne Jones 3-10
*Sponsored by Damian Arthur
 
Saturday 18th May 2019      
Bye no game Neyland III  
Cresselly III 137 for 4 (20) beat Pembroke Dock II 129 all out (8) by 8 runs
Mark Meyrick 38,
Steve Davies 35,
Charlie Arthur 35,
George Kingdom 1-7,
Daniel Wonfor 2-31.  

*Sponsored by Ken Mathias
  Phil Scott 23,
Johnnie Hay 23,
Hugh John 31,
Steve Davies 3-16,
Charlie Arthur 3-17,
Corey Lewis 1-12,
Aled James 2-30
 
Hundleton 28 for 2 (16) beat Herbrandston II 27 all out (3) by 8 wkts
David Lockyear 10no,
Stephen Aimes 1-9,
Wayne Marshall 3-14


 
  Johnnie Lewis 8,
Ben Fairburn 15,
Ben Adams 6-14,
Steffan Williams 2-13,
Chris Stapleton 2-0
 
Kilgetty II 136 for 5 (18) beat Stackpole II 135 for 7 (8) by 5 wkts
Trevor Badham 81no,
Oscar Miles 26,


 
  Martin Alderman 27no,
Alex Fearson 25,
Kieth Adie 18,
Richard Cope 2-13,
Jac Waters 2-41
 
Whitland III 54 for 6 (17) beat Pembroke II 50 all out (6) by 4 wkts
Sion Benjamin 26,
Steve Davies 15no,
Gareth Mitchell 1-8,
Charlie Perkins 5-14
 
  Gareth Mitchell 14,
Hassan Aziz 12,
Sion Benjamin 3-17,
Luke Owen 3-10,
Barry Rees 2-6
 
Saturday 11th May 2019      
Herbrandston II no game Bye
Neyland III 49 all out (7) lost to Hundleton 190 all out (20) by 141 runs
Steffan Williams 4-21,
Yori Humphries 3-16,
Chris Stapleton 2-2
 
  Jonathan Williams 60,
Steffan Williams 55, 
Ben Mathias-Milsom 2-18,
Casey Allen 5-25
 
Pembroke II 135 for 9 (20) beat Cresselly III 134 all out (10) by 1 wkt
Jack Davies 49,  
Aiden Frazer 22,
Julian Arthur 4-12,
Jamie Goldsworthy 3-24,


 
  Martin Perkins 16no,  
Julian Arthur 78,
Aiden Frazer 3-25,  
George Davies 4-18
*Sponsored by Alan and Joyce Thomas
 
Pembroke Dock II 96 all out (7) lost to Kilgetty II 97 for 4 (18) by 6 wkts
Archie Hillier-Wood 42,
Yori Badham 4-6,  
Levi Hughes 2-7
 
  Trevor Badham 58no,  
Anthony Lewis 19,  
David Pratt 1-14,  
Andrew Wood 2-32.  
 
Stackpole II no game Whitland III  
Saturday 4th May 2019      
Cresselly III 131 all out (19) beat Neyland III 96 for 9 (9) by 35 runs
Martin Perkins 47,
 Phil James 17no,
Adam Parr 2-6,  
Aiden Res 3-22
Rhys Power 2-2
*Sponsored by Roly Edwards
  Rhys Power 38
Nathan Sutton 18,  
Martin Perkins 3-3,
Alan Parry 2-34,  
 
Hundleton 40 for 0 (16) beat Stackpole II 36 all out (2) by 10 wkts
Ben Adams 27no,  
Nathan Morris 5no,  


 
  Rhys Power 38,  
John Harries 8,
Mark Williams 11,
Ben Adams 2-14, 
Chris Stapleton 2-4
 
Kilgetty II no game Bye
Pembroke Dock II 133 all out (11) lost to Pembroke II 168 all out (20) by 35 runs
Simon Smith-Wrench 26,  
Hugh John 26,
 Archie Hillier-Wood 22,  
Tom Kiajaks 2-38,  
George Davies 4-28,  
Aiden Frazer 2-17
  Jamie Kiajaks 26,  
Tom Kiajaks 56,
Simon Vine 36,  
Niall Brunton 2-4,  
Ben Callen 2-16,  
George Kingdom 2-47
 
Whitland III no game Herbrandston II  
Sunday 28th April 2019      
Hundleton (18) 82 for 2 beat Kilgetty II (5) 81 all out by 8 wkts
Jonathan Williams 37no,
Paul Fox 24,
Ben Adams 16no,
S Allen 2-18
  L Hughes 20,  
Ben Adams 4-16,
Yori Humphries 2-9
 
Neyland III 162 for 7 (10) lost to Whitland III (18) 163 for 8 by 2 wkts
Nathan Sutton 29,
Adam Parr 67no,
Sam Laugharne 21,  
Nathan Sutton 29,
J Thomas 2-14,  
J Benjamin 2-31
 
  B Rees 33,  
J Thomas 58no
Adam Parr 3-26,
Sam Laugharne 3-25  
 
 
Pembroke II no game Herbrandston II  
Stackpole II no game Pembroke Dock II